22 Eylül 2010 Çarşamba

Resimli Cinsel İlişki Pozisyonları (Seks Pozisyonları)Cinsel ilişki sırasında erkeğin eşini uyarması için çeşitli pozisyonlarda birleşmetekniğini uygulayabilirler. Aynı eşle yıllar boyu beraber olan çiftlerdeğişik teknikleri uygulayarak cinsel hayatlarına renk katabilir, dahaçok zevk alabilirler. Aşıda resimli olarak cinsel birleşme pozisyonlarıyer almaktadır.
İLİŞKİ POZİSYONLARI


En alışılmış pozisyon, erkeğin üstte, kadınla yüz yüze olduğupozisyondur. Kadınların çoğu bu pozisyonu yeğler. Bir çift, birleşmeyebu pozisyonla başlayabilir; erkeğin orgazmını geciktirmek amacıyla,birleşme sırasında pozisyon değiştirebilir ve daha sonra birlikteorgazm için en uygun pozisyon olan misyoner pozisyona dönülerekbirleşmeye son verilebilir.

Misyoner pozisyonu, öteki pozisyonların çoğundan daha elverişlidir.Birleşme daha az derin, uzun süreli ve duygusal ya da derin, kısasüreli ve sert olabilir.

Misyoner Pozisyonunun Temeli bu pozisyon kadını gevşetir, birleşmeyikolaylaştırır ve erkeğin alt karın darbelerine yardım eder.

Aynı zamanda karşılıklı okşamaya ve öpüşmeye de uygundur. Bununlabirlikte, derin birleşme, daha fazla hareket özgürlüğünden hoşlananbazı kadınları rahatsız eder.Erkek çok ağırsa ya da erken boşalma sorunu varsa ya da kadın ileri gebelik dönemindeyse, bu pozisyon uygun değildir.


KADININ ÜSTTE OLDUĞU POZİSYONLAR

Misyoner pozisyonunun karşıtı olan pozisyonda çift, yüz yüze ve kadın erkeğin üstünde ata biner gibidir.

Bu ona, cinsel ilişkinin şiddetini ve süresini denetleme olanağısağlar. Diz çökmüş olarak başlayıp pozisyon da değiştirebilir.

Örneğin, teması kaybetmeden uzanabilir. Bazı seksologlar bu pozisyonuniki eşe de en çok haz veren pozisyon olduğunu ileri sürmektedirler.

Bu pozisyonda, kadın erkeğin ağırlığından kurtulmuş olduğundan pelvisdarbeler yapabilir ve birleşmenin derrinliğini duyabilir. Erkek onuserbestçe okşar ve orrgazmı geciktirebilir. Bu pozisyon özelliklekadının kısa ve erkeğin uzun olduğu çiftler için uygundur.

Ancak kadın otururken yapılacak ters bir hareket acı verebilir, pasifrol erkeğin hoşuna gitmeyebilir. Bu pozisyon gebe kalmaya pek uygundeğildir


EŞLERİN YAN YANA OLDUĞU POZİSYONLAR :
Eşlerin birbirlerinin ağırlığını taşımak zorunda kalmamaları vekollarının serbest kalıp birbirlerine sarılabilmeleri, bu pozisyonunüstünlükleri arasında sayılabilir. Bunun yanı sıra, bazı çiftleryeterli uyarı olanağı vermediğini öne sürerek bu pozisyonu elverişsizbulmaktadır.
AYAKTA POZİSYONLAR :

Ayaktaki pozisyonlar genellikle aceleyle, gizli ve rahatsız koşullardauygulanmaktadır. Bazı pozisyonlar erkeğin eşini yerden kaldırmasınıgerektirir. Bu boy sorununu ortadan kaldırır. Ancak erkeğin yorulmasınaneden olabilir. Daha kısa olan eş bir eşyanın, örneğin, kalın birkitabın üstünde ayakta durabilir

Bununla beraber, en iyi koşullarda bile eşlerin boyları farklı ise durum zorlaşır.ARKADAN SARILARAK BİRLEŞME POZİSYONLARI:

Çoğu kişiler arka yolla birleşmenin doğaya aykırı olduğunu savunurlar.

Oysa ki, hemen hemen tüm memeliler yalnızca bu şekli uygular.

Bu yeterli derecede derin birleşmeyi ve klitoris üzerinde hoşa giden bir baskı sağlar.

Uzanarak, diz çökerek, oturarak ve ayakta uygulanan değişik pozisyonlar vardır.

En azından bunlardan bazıları her yaşta çifti tatmin etmektedir.

Hatta bazı pozisyonlar, öteki birleşme şekillerinin çoğunu olanaksızkılan fiziksel koşullarda olan kişilere özellikle uygundur.
ÖZEL İSTEKLERE CEVAP VEREN POZİSYONLAR:
Yeni duygular tatma isteği, insanların çoğunu cinsel birleşmede mümkünolan yüzlerce pozisyonu denemeye itmektedir. Daha az kullanılanpozisyonlardan bazıları ise yeniliğin ötesinde bazı fiziksel vepsikolojik sorunları çözümlemeye yarar. Gebe bir kadın için, şişmanolan eşler, sırt ağrısı çekenler, penisi kısa olanlar için ve eşikendisinden uzun ya da kısa olanlar için hiç denenmemiş hattadüşünülmemiş bir pozisyon en iyisi olabilir. Doğru pozisyonun seçimi,hiç orgazma varamayan bir kadının orgazma varmasına ya da iktidarsızbir erkeğin sorununun üstesinden gelmesine, hatta görünüşte kısır olanbir çiftin çocuklarının olmasına yardım edebilir.
BAKİRELERE UYGUN POZİSYONLAR:
İlk kez ilişkide bulunanların çoğu “misyoner” pozisyonunu seçmektedir.Bakire kadın ve bakir erkekler için pozisyon ve şekli çok önemlideğildir. Yaklaşım, yavaş ve düşünceli olmalıdır. Ön hazırlık vajinanınkaygınlığını sağlar ve özellikle geçmişteki “petting” deneyimleri,kadının kızlık zarını genişletmiş ya da yırtmışsa, kadının rahatsızlığıazalır.
GEBE KALMAK İÇİN UYGUN POZİSYONLAR:

Kadın, dizleriyle erkeğin omuzlarına dayanır. Bu, kilolu kadınlarda tambirleşmeye ve spermlerin rahim ağzının yakınında birikmesine yardımeder.

Diz çökmüş olarak yapılan arka yolla birleşme, eğer rahim retrovers(arkaya dönük) ise spermlerin rahim kanalına ulaşmasını sağlar.
SORUNLU KİŞİLER İÇİN POZİSYONLAR:

Kadın, erkeğin üzerinde doğrulur. Bu pozisyon kadının vajinası darsa tam birleşmeye ulaşılmasını sağlar.


Bu yan yana arka yolla birleşme pozisyonu zayıf ereksiyon sorunu olan erkeklere önerilir

Kadının üstte olduğu bu pozisyon, erkek iktidarsızlığının ve erkenboşalmanın tedavisi olarak önerilir. Ayrıca orgazm olmayan kadınlarıntedavisinde başlangıç pozisyonu olarak yararlanılır.

Bu yan yana pozisyon kadının istem dışı kalça hareketlerini dahakolaylaştırır ve orgazma ulaşmasında yardımcı olur. Bir öncekipozisyonun devamı olarak önerilir.
GEBELİK SIRASINDAKİ POZİSYONLAR:
Geçmişteki kendiliğinden düşükler nedeniyle, doktor tarafından ilk üçayda ilişki yasaklanmamışsa, gebelik süresince önerilir. Çift, normalilişkide bulunabilir. Gebeliğin ilerlemesi ve karnın büyümesi ileklasik ilişkiler zor ya da olanaksız olmaya başlar. İleri gebelikdönemindeki bir kadın için karına doğrudan basınç yapılmasıındansakınan ya da en azından birleşmenin derinliğini denetlemeye izin verenpozisyonlar gereklidir.

Eşler, yatak üzerinde bir arka yolla birleşme pozisyonunda diz çökerler ve erkek, çok derine itmekten kaçınır.
Kadın, bacakları, vücudunu taşıyacak şekilde, açık olarak yatar. Karınüzerine basıncın olmaması bu pozisyonu gebeliğin son dönemlerine uygunkılar. Çift, arka yolla birleşmek için yan yatar. Burada da karınabaskı yoktur.
Çift bir sandalye üzerinde birbirine sarılır. Kadın, erkeğin üzerine oturur. Böylece birleşmenin derinliği denetlenebilir.
SIRT AĞRISI ÇEKENLER İÇİN POZİSYONLAR:
Sırt ağrısı çeken kişiler alışagelmiş pozisyonlarda çok rahatsızolabilirler. Oysa sıklıkla daha az kullanılan yöntemlerdenyararlanabilirler ya da en azından onlara katlanabilirler. Şefkatli bireş bu pozisyonları bulmaya çalışacaktır. İşte sırt ağrısı çekenkişilerin çoğuna uygun dört pozisyon.

Erkek yatağa yatar, kadın ata biner gibi oturur, öne eğilir. Sırt ağrısı çeken erkektir.
Erkek arka yolla birleşmek üzere ayakta durur, kadın aşağıda, yatağın üzerinde diz çöker. Sırt ağrısı olan erkektir.

Kadın yatağa yatar, erkek ise bacakları arasında ileriye doğru kendini kaldırır. Ağrısı olan kadındır.

Bir sandalye üzerinde yüz yüze, kadın erkeğin üzerine pelvik darbeler yapabilecek şekilde oturur. Ağrısı olan erkektir.


FHM - Sexual Positions ( Seks pozisyonları )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder